LINUX pro osobní počítač

Se systémem pro osobní počítač můžete surfovat internetem, číst a odesílat e-maily, vytvářet dokumenty a tabulky, upravovat obrázky, poslouchat hudbu, sledovat videa atd.

Linux znamená, že máte možnost volby, ale je potřeba rozmyslet si, na co se bude počítač používat a co je vaší prioritou.

MenuLinux a jeho různé distribuce vám mohou dát svobodu v rozhodování co a jak budete používat, funkční pracovní prostředí za minimální cenu (0) bez virů a spywaru, ale je potřeba oprostit se od zavedených postupů a naučit se občas "kliknout" i jinak...

Jestli máte pocit, že tlačítko start nemusí být vždy vlevo dole a že webové stránky lze prohlížet i bez IE (Internet Explorer) a nejste hráč nejnovějších her nebo uživatel speciálního softwaru, pak máte možnost zbavit se závisloti na komerční platformě a vyzkoušet něco jiného, třeba... Linux.

V Linuxu máte k dispozici kompletní kancelářskou sadu nástrojů (OpenOffice) - textový a tabulkový procesor, nástroj pro vytváření efektních multimediálních prezentací.

OpenOffice Samozřejmě, můžete používat své staré Microsoft Excel tabulky, nebo ukládat vaši práci ve World formátu pro posílání lidem, kteří stále používají Microsoft produkty. Pokud vše, co chtějí vidět, jsou vaše výsledky, použijte formát PDF - není žádná potřeba kupovat dodatečný software.

FireFox Bezpečné, jednoduché prohlížení webu (FireFox), on-line komunikace (podporující AOL, ICQ, Yahoo!, MSN, Novell® GroupWise® Instant Messenger a další), telefonování (Skype)...

Gimp Nástroje pro úpravu fotografií a vytváření grafiky. Jednoduše otáčejte, ořezávejte, měňte velikost a upravujte červené oči a jiné barevné nastavení jenom pár kliknutími.

Multimédia Přehrávat hudbu, sledovat videa a poslouchat internetová rádia není v Linuxu žádný problém.

Pošta Jestli potřebuje zkontrolovat email, vytvořit kalendář nebo vyhledat kontakt, použijte integrovaný email a kalendář.

Games Potřebujete se odreagovat od práce? Nějaká ta hra se také najde. Více příkladů naleznete třeba zde a zde.

Ani akcelerace pracovního prostředí a 3D efekty pracovní plochy nejsou výsadou komerčních systémů.